Egyesületünk
Egyszer volt, hol nem volt...
a balatonboglári platánfák árnyékában, valamikor a XX. század elso éveiben, néhány helybeli és nyaraló fiatal megpróbálkozott a világhódító útjára induló teniszjátékkal.
Az első teniszpálya 1903-ben épült, melyet hamarosan még további négy követett, így az 1920-as években - a centrum mai helyén - komoly teniszélet vehette kezdetét. Teniszklubot hoztak létre, ahol az amatőr játékosok névsora mellett megjelent az első igazolt versenyző is, Harmath Lajos, aki győzelmeivel és kitartó munkájával - megírta ezt a mesét. A fehér sport szerelmeseiből a sportág elkötelezettjei, a kis labdaszedőkből jó nevű teniszjátékosok lettek.
Az óperenciás tengeren innen,
a háborús pusztítások után, az 50-es évek elején az épségben maradt két pályán elindult az utánpótlás nevelés, megkezdődött a rendszeres teniszoktatás. A Balatonboglári Állami Gazdaság támogatásával újjászerveződött a teniszklub, amelyhez napról-napra egyre többen csatlakoztak. A tehetséges tanítványok (köztük a három Harmath gyermek) hamarosan részt vettek az országos és nemzetközi versenyeken is. 1958-ban a Magyar Tenisz szövetség mesteredzői címmel jutalmazta a vörös salak nagy mesterét, Harmath urat.
Hetedhét határon túl...
híre ment a nyüzsgő és sokak számára irigylésre méltó boglári tenisz életnek. A hobbi játékosok és az igazolt versenyzők már igen nagy létszámban ütötték a labdát. Míg ma a Road Show számít a vízpart mellett vendégcsalogatónak, addig a 70-es években a hazai tenisz csillagok tartottak bemutató mérkozéseket a helyiek és a nyaralók nagy örömére. (Gulyás István, Körmöczy Zsuzsa, Asbóth József, Ádám András). Emellett továbbra is zajlott a komoly felkészülés. A férfi csapat 1974-ben feljutott az OB II.-be, és viszonylag hosszabb ideig szerepeltek ebben az osztályban.
1978-ban a mese még nem ért véget, de a hősökből egyszer legenda lesz; elhunyt Harmath Lajos.
Még az üveghegyen is túl?
Lehetett érezni, hogy a kitartó munka valamikor meghozza gyümölcsét. A 80-as és 90-es évek minden tekintetben sikeres két évtizednek mondható. Pontverseny alapján - akkor még BLSE néven - bekerültek a legjobb húsz egyesület közé. A BB. Rt. és a Boglárlellei Önkormányzat segítségével tovább szépült, pontosabban bovült a telep: pályák, öltözők, fedett csarnok létesültek. Mecénásként nyújtotta kezét a korán elhunyt Mészáros Győző, aki nagyon sokat tett azért, hogy e mesekönyvnek a legszebb borítója legyen. Így alakult ki 1983/84-ben az ország egyik legnagyobb teniszcentruma 14 szabadtéri és egy fedett pályával, még mindig a platán fák árnyékában!
Történt egyszer,
hogy varázslatos szél fújt Boglár városkában. A szél belekapott a hajóvitorlába, és fedélzetén a tehetségekkel csak úgy röpült a hajó. Ez volt az új generáció! A kitűnő szakmai munka beérett, sok szép egyéni és csapat siker született:
Egyéniben
Lányok: Paszér Éva, Molnár Gabriella, Molnár Ildikó, Hankó Tilda, Regős Hedvig, Regős Éva, Iványi Dóra, Tóth Antónia, Molnár Amarilla, Varga Edina
Fiúk: Samu Mihály, Mészáros András, Pór Péter, Iványi Bálint
XX. század, és a szél még mindig fúj.
A BBTC (Balatonboglári Tenisz Club) 1998. óta, mint önfenntartó klub működik, Varga Kálmán elnökletével. Jelenleg 80 felnőtt tagot és 40 fos versenyzői gárdát számlál a A tenisz iskolát (10 évesnél fiatalabb gyermekek) szerződésben működteti Szabó Zoltánné Paszér Éva. Innen kerülnek feljebb a kiválasztott tehetséges gyermekek a klubba. Őket edzi: Fekete Rudolf, Berkes Pál, Fekete Tamás ifj. Fekete Rudolf
A 14 salakpályán, - melyből kettő kivilágított - áprilistól októberig megállás nélkül száll a sárga labda. Elő- és utószezonban külföldi csapatok is edzőtáboroznak itt. A szép centrum pedig 2001-ben tovább szépült egy új, modern klubházzal.
Vitorlákat fel! De hol van a kapitány?
Hát igen. Ekkora hajónak egy nem is elég!
Fekete Rudolf (vezetőedző) és Berkes Pál (edző, gazdasági vezető) már hosszú évek óta a tenisz "tengerén" szolgálnak. Berkes Pál már gyermekként is ezeken a pályákon ütötte a labdát, Rudi 'bá pedig (ahogy a gyerekek hívják) 1984-tól főfoglalkozású edzője a klubnak. Mindketten nagyon sokat tettek és tesznek azért, hogy a versenyekről a jó eredmény, a pályákról pedig a jó hangulat ne hiányozzon. őket megtalálni a tenisztelepen, bármikor látogat oda az ember. Még hosszú-hosszú mesét írhatnék róluk, de talán elég, ha annyit mondok: kapitány nélkül el sem indul egy hajó!!!
Aki nem hiszi, járjon utána..
Kiemelkedő versenyzők
ifj. Fekete Rudolf
Született: 1970
Három éven keresztül 2. volt a magyar férfi ranglistán
Davis Kupa válogatott volt Szovjetunió ellen
Sokáig külföldön dolgozott, mint játékos-edző
Most pedig itthon számítanak szakmai tudására.
Szalai Ilona
Született: 1981
A 90-es években rendezett korosztályos bajnokságok első három helyezése közül egyet mindig megnyert.
1995-ben átigazolt Zalaegerszegre, jelenleg az USA-ban tanul tenisz-ösztöndíjjal.
Kovács Krisztina
Született: 1979
1994-97 között az országos korosztályos bajnokságok legnagyobb favoritjának számított.
Ezt követően a Budapesti Spartacus-hoz igazolt (OB I.)
Kuti Kis Rita
Született: 1978
A Balatonbogláron nevelkedett versenyzők közül Ő jutott a legmesszebbre.
Legjobb magyar ranglistahelyezés: 1.
Legjobb világranglista helyezés: 47.
Csapatban
1985-ben a fiúk a korosztályos országos ifjúsági csapatbajnokságon 3. helyezést értek el, de ez volt az az időszak, amikor a gyengébb nemre, azaz a hölgyekre jobban felfigyelt a teniszvilág. Megalakult egy igen erős női csapat, amely egy sikersorozatot indított útjának. 1987-ben - szinte az első próbálkozásokra - az OB I. alsó ágába jutottak fel. Legjobb eredményük: 1996. OB I. felső ág 3. hely
Foglalj időpontot!
Válasszd ki a számodra ideális időpontot és pályát, majd add át magadat a tenisz élményének a Balatonboglári Tenisz Klubban!
TovábbElérhetőség
Balatonboglári Tenisz Club8630 Balatonboglár, Tinódi u. 2.
E-mail:
info@bbtc.hu
Teniszpálya: 06 30 / 103 3133
Büfé: 06 70 / 622 2006
Pór Krisztina: 06 20 / 593 4247